Почетна / Серии / Документарната серија „Планета на ајкулите“ на МРТ 1

Документарната серија „Планета на ајкулите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Планета на ајкулите“ ќе нурнеме во зачудувачкиот воден свет на ајкулите и ќе проучуваме што ги прави толку успешни грабливци. Ајкулите се едни од најстарите и најуспешните ловци што некогаш живееле. Со повеќе од 500 видови , тие доминираат во секој агол на океаните.

За прв пат, научниците почнуваат да ги отклучуваат нивните тајни. Во последните десет години, новата технологија за следење и снимање овозможуваат тие да им се доближат на ајкулите повеќе од кога било досега и да откријат како живеат и како доминираат со океаните.

Документарна програма на МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Напнатата британска трилер серија „Лажго” од овој викенд на Сител

Лора е паметна и посветена наставничка, која скоро излегла од една љубовна врска и сега …

error: Содржината е заштитена!