Почетна / Телевизија / Пофалба за ТВ Алфа за новиот модернистички изглед на титлот

Пофалба за ТВ Алфа за новиот модернистички изглед на титлот

По долги години користејќи го титлот со транспарентна позадина во кој одредени букви се јавуваа со различни големини, Алфа телевизија реши да го промени со нов, модернистички и сосема пријатен за гледачкото око.

Од сега, телевизија Алфа со нов титл на сериите и филмовите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АВМУ: Телевизиите Телма и Алсат го прекршија изборниот молк

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) соопшти дека  при проверка на начинот на …

error: Содржината е заштитена!