Почетна / Телевизија / ААВМУ транспарентно открива колкав трошок прави директорот

ААВМУ транспарентно открива колкав трошок прави директорот

Согласно заложбите за транспарентност и отчетност и следејќи ја воспоставената пракса за објавување на трошоците на директорот д-р Зоран Трајчевски на секои шест месеци, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, ја известува јавноста за следново:

  • Во периодот од јануари до 30 јуни 2020 година, директорот Трајчевски, при вршење на својата функција, има направено трошоци во вкупен износ од 133.874,00 денари и тоа по следните ставки:

1.При патувања во странство – 46.824,00 денари од кои:

-за авионски билети – 19.155,00 денари и
-за хотелско сместување – 27.669,00 денари.

Трошоци за репрезентација во земјава (угостителски услуги) – 70.145,00 денари.
За службен мобилен телефон – 16.905,00 денари.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

error: Содржината е заштитена!