Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Хиротонија на архимандрит Партениј од Бигорскиот манастир на МРТ 1

Хиротонија на архимандрит Партениј од Бигорскиот манастир на МРТ 1

12. јули лето господово 2020-то, празник на светите апостоли Петар и Павле, катедрален храм Света Софија –Охрид, директен пренос од хиротонијата на архимандрит Партениј од Бигорскиот манастир.

Нов владика на Македонската православна црква-Охридска архиепископија, викарен епископ на Дебарско-кичевската епархија со титула „ЕпископАнтаниски“.

Гледајте во недела во 08:00 часот на МТВ 1

Гледајте во недела во 08:00 часот на МТВ 1

Хиротонија на архимандрит Партениј од Бигорскиот манастир12. јули лето господово 2020-то, празник на светите апостоли Петар и Павле, катедрален храм Света Софија –Охрид,Директен пренос од хиротонијата на архимандрит Партениј од Бигорскиот манастир.Нов владика на Македонската православна црква-Охридска архиепископија, викарен епископ на Дебарско-кичевската епархија со титула „ЕпископАнтаниски“.Гледајте во недела во 08:00 часот на МТВ 1

Gepostet von МРТ1 Промо am Mittwoch, 8. Juli 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител со емисија за здравје по теркот на оние на Телма, ТВ 24 …

Пред околу петнаесетина години, Канал 5 телевизија започна со емитување на емисија за здравје, во …

error: Содржината е заштитена!