Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нова ТВ емисија на МРТ 1 за семејната кујна на Кетрин Фулвио

Нова ТВ емисија на МРТ 1 за семејната кујна на Кетрин Фулвио

По патувањата во Италија, Кетрин Фулвио се враќа во родната Ирска каде успева да ги искомбинира своите две омилени страсти – готвењето и предавањето.

Вљубена во италијанската традиција, Кетрин знае колку добрата храна ги зближува семејството и пријателите и таа ќе ги користи најдобрите ирски производи за да создаде одлични јадења за различни пригоди.

Од раскошен неделен ручек до вкусен оброк за неколку минути, семејната кујна на Кетрин ќе ни даде идеи и совети затоа како да создадеме лесни, вкусни рецепти.

Гледајте го новото кулинарско шоу „Семејните рецепти на Кетрин“ секој понеделник, среда и петок во 18:30 часот на МТВ 1.

Гледајте го новото кулинарско шоу „Семејните рецепти на Кетрин“ секој понеделник, среда и петок во 18:30 часот на МТВ 1.

По патувањата во Италија, Кетрин Фулвио се враќа во родната Ирска каде успева да ги искомбинира своите две омилени страсти – готвењето и предавањето.Вљубена во италијанската традиција, Кетрин знае колку добрата храна ги зближува семејството и пријателите и таа ќе ги користи најдобрите ирски производи за да создаде одлични јадења за различни пригоди.Од раскошен неделен ручек до вкусен оброк за неколку минути, семејната кујна на Кетрин ќе ни даде идеи и совети затоа како да создадеме лесни, вкусни рецепти.Гледајте го новото кулинарско шоу „Семејните рецепти на Кетрин“ секој понеделник, среда и петок во 18:30 часот на МТВ 1.

Gepostet von МРТ1 Промо am Mittwoch, 8. Juli 2020

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лозано мораше да бира – Тамара Тодевска или Антониа Гиговска?

Доколку нема нешто ново во неговата музичка кариера, поп – пејачот Влатко Лозаноски не гледа …

error: Содржината е заштитена!