Почетна / Серии / Теленовели / Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 13 јануари

1) ОВА НЕ Е КРАЈ
Оригинален наслов : Böyle bitmesin
Телевизија која ја прикажува : Шења
Термини на емитување : од понеделник до петок
07.00 ( премиера )
Продукција : AT Yapım, Турција, 2012-2014
Број на епизоди : 2 / 69

2) ШТО БИДЕ НЕКА БИДЕ
Оригинален наслов : Kud puklo da puklo – прва сезона
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
10.00 ( премиера ), 00.25 ( реприза )
Продукција : Nova TV, Хрватска, 2014-2016
Број на епизоди : 154 / 171

3) ЖЕНАТА КОЈА НЕ МОЖЕШЕ ДА САКА
Оригинален наслов : La que no podía amar
Телевизија која ја прикажува : Атв / Локални телевизии
Термини на емитување : од понеделник до сабота
14.00 ( премиера ), 00.00 ( реприза )
Продукција : Televisa, Мексико, 2011-2012
Број на епизоди : 9 / 162

4) НАЈДОБРИТЕ ГОДИНИ
Оригинален наслов : Najbolje godine
Телевизија која ја прикажува : Телма
Термини на емитување : од понеделник до петок
16.15 ( премиера )
+ сабота и недела од 16.05 ( репризи )
Продукција : Nova TV, Хрватска, 2009-2011
Број на епизоди : 75 / 318

5) ПРАШАЊЕ НА ЧЕСТ
Оригинален наслов : L’onore e il rispetto
Телевизија која ја прикажува : ТВ 24
Термини на емитување : од вторник до петок
18.15 ( премиера )
+ сабота и недела ( репризи )
Продукција : Janus international, Италија, 2006-2017
Број на епизоди : 18-1 / 32

6) КАРАСЕВДА
Оригинален наслов : Kara sevda
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до недела
пон-пет 19.45 + саб-нед во 21.20 ( премиера ),
13.30 ( реприза )
Продукција : Ay yapım, Турција, 2015-2017
Број на епизоди : 58 / 74

7) ДУБРОВНИЧКА ЗОРА
Оригинален наслов : Zora dubrovačka
Телевизија која ја прикажува : Алфа
Термини на емитување : од понеделник до петок
19.55 ( премиера ), 08.30 ( реприза )
+ сабота и недела од 12.15 ( репризи )
Продукција : Nova TV, Хрватска, 2013-2014
Број на епизоди : 90 / 161

8) ЗЛАТЕН ГЛАС
Оригинален наслов : La ronca de oro
Телевизија која ја прикажува : МТМ / Локални телевизии
Термини на емитување : од понеделник до петок
20.35 ( премиера ), 00.15, 12.00 и 17.00 ( реприза )
+ сабота од 14.45 ( неделни репризи )
Продукција : CMO Producciones-Caracol, Колумбија, 2014
Број на епизоди : 62 / 62

9) ДАЛЕКУ ОД ДОМА
Оригинален наслов : Vatanım sensin
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
20.55 ( премиера ), 15.30 ( реприза )
Продукција : O3 production, Турција, 2016-2018
Број на епизоди : 7-1 / 59

10) МЕРИЕМ
Оригинален наслов : Meryem
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : од понеделник до петок
21.55 ( премиера ), 14.35 ( реприза )
Продукција : TMC film, Турција, 2017-2018
Број на епизоди : 5-1 / 30

11) ПРЕДАДЕНО СРЦЕ
Оригинален наслов : Vazgeç gönlüm
Телевизија која ја прикажува : ТВ 21
Термини на емитување : од понеделник до петок
23.30 ( премиера )
Продукција : Gold film, Турција, 2007-2008
Број на епизоди : 38 / 47

12) НА ГРАНИЦА
Оригинален наслов : Na granici
Телевизија која ја прикажува : Сител
Продукција : Nova TV, Хрватска, 2018-2019
Термини на емитување : сабота – недела
17.55 ( премиера )
Број на епизоди : 15 / 160

13) СРЕЌА
Оригинален наслов : Adı mutluluk
Телевизија која ја прикажува : Сител
Термини на емитување : сабота – недела
19.40 ( премиера ), 14.50 ( реприза )
Продукција : Süreç film, Турција, 2015
Број на епизоди : 10-1 / 17

14) ЦРВЕНОТО ЈАБОЛКО
Оригинален наслов : Kizilelma
Телевизија која ја прикажува : Шења
Термини на емитување : сабота – недела
23.40 ( премиера )
Продукција : Sinegraf, Турција, 2014
Број на епизоди : 24-1 / 28

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе се разоткрие ли шверцот во следните епизоди од „На граница“?

Секоја сабота и недела во 18 часот на Сител телевизија ја следите новата хрватска комедија …