Почетна / Филм / Британска музичка романтична драма за саботен релакс на Телма

Британска музичка романтична драма за саботен релакс на Телма

Сабота, 3 јуни 2023 година, Телма телевизија, 19.35 часот, музичката романса “God help the girl”.

Сместен во Глазгов, Шкотска, филмот е за девојка по име Ева која е во болница која се справува со емоционални проблеми и почнува да пишува песни како начин да го осмисли животот.

Пишувањето песни станува нејзиниот пат и ја води во градот каде што ги запознава Џејмс и Кеси, двајца музичари секој на свој крстопат. Она што следи е приказна за долгото лето како од соништа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!