Почетна / Телевизија / Медиумските ентертеинмент компании CBS и Viacom се спојуваат

Медиумските ентертеинмент компании CBS и Viacom се спојуваат

Според новиот деловен договор гигантите на програма за забава, Си-Би-Ес (CBS) и Вајаком (Viacom) треба да станат едно, да се спојат во една компанија. Би-Би-Си јави дека со овој договор ќе треба да се прилагодат на променливите потреби на публиката.
Над 28 милијарди долари приходот ќе има на располагање новата компанија. А ќе ги вклучува брендовите MTV, Comedy Central и Showtime.

Потегот доаѓа во услови на голема конкуренција и зголемeна популарност на Нетфликс, Дизни и други ривали. Името на заедничката компанија ќе биде ВајакомСи-Би-Ес (ViacomCBS), а ќе биде контролирана од компанија во сопственост на милјардерот Самнер Редстоун.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!