Почетна / Телевизија / МТВ 1 со отворено студио за изборите – коj концепт ќе победи?

МТВ 1 со отворено студио за изборите – коj концепт ќе победи?

Катерина Топалова и Стојан Трпчевски во отвореното студио на МТВ 1 за денот на изборите, 5 мај. Започнувајќи од 19 часот, гледачите кои ќе сакаат да се информираат преку првиот канал на Националната телевизија, ќе може тоа да го сторат преку анализите и податоците кои ќе ви ги сервираат Топалова и Трпчевски. Ќе има ли цензус вториот круг? Ќе победи ли вашиот кандидат?

Што е реалноста – тврдењето на премиерот Заев дека земјава „ова лето ќе почне да преговара за влез во ЕУ“ или тврдењето на ВМРО-ДПМНЕ дека „и овој јуни нема да има почеток на преговори“? Кој концепт го одбраа граѓаните на земјава, ќе дознаеме во резултатите на Прва.

Отворено студио недела 05 05 2019

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2019 – ОТВОРЕНО СТУДИО, недела 18.55 часот на МТВ 1

Gepostet von МРТ1 Промо am Freitag, 3. Mai 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!