Почетна / МК Сцена / Видео | И Њујорк занеме пред нејзиниот глас – „Со маки сум се родила“

Видео | И Њујорк занеме пред нејзиниот глас – „Со маки сум се родила“

Најголемиот македонски бисер – музичката икона Каролина со нова видео снимка од Њујорк. По маестрално отпеаната “Празно е без оваа љубов”, повторно пијано верзија во друштво на Дуке Бојаџиев, но овојпат ја слушаме емотивната народна песна “Со маки сум се родила”.

Спонтаната изведба на песната на Каролина, Дуке и Исмаил Лумановски се случила во омилената музичка продавница на ѕвездата во Њујорк – Klavierhaus NYC. Во моментов, Каролина е на одмор во Мексико заедно со нејзиниот сопруг, а вие, почитувани фанови, во продолжение погледнете го перформансот кој е за чиста десетка :

“So maki sum se rodila” – with my extraordinary Macedonian music dream team, Karolina Goceva & Ismail Lumanovski at my favorite piano store in Manhattan, Klavierhaus NYC ❤️❤️❤️

Gepostet von Duke Bojadziev am Samstag, 4. Mai 2019

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Taftalidze Shuffle“ на Влатко Стефановски е номиниран за наградата „Импала“

Албумот „Тафталиџе шафл“ на Влатко Стефановски е номиниран за најдобар албум во Европа и за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!