Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Почина Гордана Стошиќ, поранешната директорка на МРТ и Скај Нет

Почина Гордана Стошиќ, поранешната директорка на МРТ и Скај Нет

На 63 години, почина Гордана Стошиќ, новинарка и поранешен генерален директор на Македонската радиотелевизија.

Стошиќ беше дел од скопската и информативната програма на МРТВ како репортер, водител и уредник на вести. Стошиќ својата кариера ја градеше во А1, а подоцна се врати во МРТВ на позицијата генерален директор. Еден дел од кариерата ја помина и како директорка на скопската телевија Скај Нет.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

error: Содржината е заштитена!