Почетна / МК Сцена / Со „Зашо“ раперот David Black се враќа на македонската музичка сцена

Со „Зашо“ раперот David Black се враќа на македонската музичка сцена

Поранешниот ЈуТјубер и рапер Давид Радичевски, познат како David Black, се враќа на македонската музичка сцена спремен како никогаш досега. Пред неколку дена ја извади својата прва песна после големата пауза со наслов „Зашо” која доби и свој видео запис на YouTube, а наскоро ќе биде поставена на сите музички платформи ширум светот.

Како и претходно, намерата е да продолжи низ стихови да ги претставува неговите и животните искуства на младите во нашата земја и да го отвори патот на сите тие млади таленти кои прават музика на свој начин. Наскоро ќе го престави и својот втор сингл од новиот албум.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Нов сингл на групата Љубојна со ведрина на латино клаве ритам

После 12 студиски албуми и две винил изданија, прославувајќи ја 20 годишната кариера, бендот “Љубојна” …

error: Содржината е заштитена!