Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Тешката судбина на Елена во „Срце на дланка“ во недела на Алфа

Тешката судбина на Елена во „Срце на дланка“ во недела на Алфа

Елена Небиова има тежок живот уште од бебе. Прво оставена од мајка ѝ, на 13 години тепана и избркана од дома од татко ѝ и маќеата, засолниште бара во куќата на Ернест кој на 15 години ја зема за сопруга. Денес, тие имаат љубов и разбирање од што како плод се раѓаат четири дечиња.

Најмалото има само еден месец старост. Се ќе беше во ред доколку не беа сиромашни, и макар едниот од нив некаде да работеше за да не патат за корка леб.
Целата сторија ќе може да ја погледнете во најновата епизода на емисијата “Срце на дланка”, недела 15:45 часот на Алфа телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Забавата продолжува со нова сезона од „Ѕвездите на Гранд“ на Сител

Вашата омилена телевизиска забава продолжува со нови емисии за уште повеќе адреналин, смеа и емоции. …

error: Содржината е заштитена!