Почетна / Сапуници / Pickbox ги откупи правата за нови сезони од „Женски рај“ за Македонија

Pickbox ги откупи правата за нови сезони од „Женски рај“ за Македонија

Од август на новиот Pickbox канал со македонски превод ќе може да ги следите новите, досега нееемитувани продолженија на италијанската сапуница “Женски рај” чии први три сезони беа емитувани на ТВ 24.

Правата за eмитирање на новите сезони во Македонија сега ги има Пикбокс, кој од сега може да го следите и во Македонија преку операторите Телеком и Тотал тв.

Во новите епизоди од италијанската драма која ќе се прикажува секое утро во 10.50 часот следуваат нови романтични моменти меѓу новите протагонисти, но и многу омраза, завери и местенки кои имаат цел превземање на големата стоковна куќа “Женски рај”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа ја стартуваше најновата хрватска серија „Кумови“

Од понеделник до петок во 20.30 часот на Алфа телевизија се емитува новата хрватска серија …

error: Содржината е заштитена!