Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Миро Буљан: Да беше Тоше жив, ќе беше прекрасен татко

Миро Буљан: Да беше Тоше жив, ќе беше прекрасен татко

Кога некој ќе ме праша нешто за Тоше, мојот одговор секогаш гласи дека сакам моите деца да бидат такви како него.

Токму со оваа реченица Миро Буљан го започна интервјуто во „Бекстејџ”. Истакнат хрватски композитор и продуцент. Име и презиме кое и те како е познато на Балканот. Досега има соработувано со најголемите Балкански имиња, меѓу кои и нашиот Тоше.


Имено, Миро работеше на последниот албум на Тоше Игри брз граници, за кој Тоше на последната промоција изјави дека тоа му е најдобриот албум кој некогаш го направил.

Во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ”, Миро Буљан се потсети на деновите поминати со Тоше.

Во продолжение погледнете го интервјуто:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!