Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Соња Алексовска Н.: Чувствував кога луѓето му забиваа нож во грб на Тоше

Соња Алексовска Н.: Чувствував кога луѓето му забиваа нож во грб на Тоше

Новинарката Соња Алексовска Неделковска, автор на книгата за Тоше и сопруга на текстописецот Огнен Неделковски, за естрадниот магазин “Бекстејџ”зборуваше за првите средби со Тоше, односот новинар, соговорник, за интервјуата,ексклузивите кои Тоше и ги дал, но и за ветувањето кое си го дала себе си дека веќе нема никогаш да напише нешто за Тоше но сонот менува се, за тоа колку енергија и невиност носеше во себе.

16-ти октомври 2007-та година е кобниот датум, денот кога го загубивме, а оттогаш повеќе ништо не е исто.

Во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ”, поточно, во изданието кое беше посветено на Тоше Проески, Соња открива работи кои досега никогаш јавно не ги кажала.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Утринската програма на Канал 5 со нов декор на студиото

„Здраво Македонијо” во ново руво. Утринската програма на Канал 5 со нов изглед на студиото …

error: Содржината е заштитена!