Дневни Архиви: 09/07/2021 | 20:24

„Црно бела љубов“ на Сител, уште една од редот на најдобрите

По завршетокот на првата сезона од епската сага за драматичната “Горка земја”, од понеделник (12 јули) следува нова играна продукција на Сител телевизија. Еден допир… една средба која ќе ја замлачи суровоста на срцето и … една искра која ќе ги разбуди чувствата и црното ќе го претвори во белина. …

Повеќе »

Концерт на Синтезис, Наум Петрески и Зуица Лазова во Куршумли Ан

По повод 30 години независност на нашата држава на 10ти јули, во Куршумли Ан со почеток од 21:00ч, под слоганот “За многу години Македонци”, концерт ќе одржат нашите големи музички звезди групата Синтезис, Наум Петрески и Зуица Лазова. Концертот ќе го отвори перспективниот македонски пејач, Никола Зацески. Дани | ТВ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!