Дневни Архиви: 17/07/2021 | 19:25

Цртани, играни, документарни и сериски филмови ова лето на Телма

TВ Пакет во соработка ТВ Телма ви ја презентира јулската програмска шема на националната телевизија за оние со поинаков вкус. Два играни филмови секоја вечер, премиерна португалска сапуница, американски процедурал, цртана авантура наутро и потсетвање на патешествијата на Ентони Бордеин, анегдотите на Елен и гламурот на “Велвет” следуваат во најжешките …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!