Дневни Архиви: 22/07/2021 | 08:07

„The Majestic“, „Tag“ и „Blood diamond“ овој викенд на МРТ 1

Четврток, 22 јули на МРТ 1 по централниот дневник ќе се емитува „Мажестик“, режиран од Франк Дарабонт, сценарист и режисер кој зад себе има три номинации за Оскар и тоа за сценарио на филмот „Откуп во Шошенек“, како и за сценарио и режија на „Зелената милја“. Двата филма се настанати …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!