Дневни Архиви: 19/07/2021 | 22:26

Со МРТ 1 ќе го истражиме дивиот свет на Латинска Америка

Преку прекрасни пејсажи и извонредни приказни за животните и луѓето што живеат таму, оваа документарна серија ни ги прикажува најисконските и најдраматични локации во Латинска Америка. Прошетајте преку планинските врвови и вулкански падини на Андите; истражете ги ветровитите рамнини на пустината Патагонија; патувајте во преплавените шуми на Амазон и поминете …

Повеќе »

Нова документарна емисија за Скопје секој ден на Телма и Алсат

Почитувани Скопјани, пред нас е нов ден. Слшпнете ја оваа приказна за Скопје, градот на нашиот живот. Ова е емисија за сите Скопјани, оние кои се дојденци во #Скопје, млади, возрасни, стари, па и за оние сѐ уште неродените. Секој си има свои размисли за овој град. Секое време си …

Повеќе »

Фото | Најзгодниот турски актер промовираше свој парфем

Интензивна, неостварлива, громогласна идеја. Минлив, секси, сензуален поглед. Силна, интензивна и слатка арома како на јагода. Мистична, возбудлива и пријатна сензација како какао. Незапирлива емоција, поразителна и упорна како виски. Љубов на прв поглед, бесконечен и уникатен мирис Can Yaman Mania. Популарниот мачо, сексипилниот романтичар, неодоливиот Џан Јаман промовираше свој …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!