Почетна / МК Сцена / Видeo | Никола Зацески ја преработи безвремената „Лихнида“ на Ефто

Видeo | Никола Зацески ја преработи безвремената „Лихнида“ на Ефто

После повеќе месечна работа, во етер е новиот сингл на Никола Зацески, преработка на прекрасната песна “Лихнида” на Ефто Пупиновски.

“Длабоко од моето срце и душа произлезе инспирацијата за овој проект, а особено ми е драгоцен бидејќи и јас ќе дадам мал допринос во збогатувањето на нашиот мозаик на македонски песни, кои треба веќно да бидат препевувани и слушани од сите наши нови генерации. Се надевам ќе уживате во нашата магична бајка” – Никола Зацески.

Музика – Ефто Пупиновски
Текст – Мирослав Кузман
Аранжман – Миодраг Божиновски


Лихнида преработка:
Музика – Никола Мицевски
Оркестрација- Никола Мицевски , студио XL Момироски
Видео продукција – Creatix Production
Видео монтажа – Даниел Јовески

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владо Јаневски во Охрид – концерт на 10 август во „Антички театар”

После 6 распродадени концерти во Скопје, Владо Јаневски ќе одржи концерт на еден од дефинитивно …

error: Содржината е заштитена!