Дневни Архиви: 06/07/2021 | 21:19

Фото | Вака изгледа денес скромната ѕвездичка Мартија

Мартија Станојковиќ стана позната за македонската публика по учеството во шоуто “Пинкови ѕвездички”, каде успеа да го освои жирито со својата моќна гласовна изведба, различните перформанси и скромната стилизирана појава. Но, неколку години подоцна, пинковата ѕвездичка изгледа сосема поинаку. На свои 17 години, Мартија објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм …

Повеќе »

Авалон го враќа Ohrid Calling 2021 – најголемиот електронски фестивал

Авалон продукција со големо задоволство објавува дека после едногодишна пауза, најголемиот електронски фестивалски бренд на Македонија, OHRID CALLING се враќа назад на вашето омилено место, Касарна – Охрид. На 31ви јули, каде на првиот фестивалски ден хедлајнери ќе бидат експлозивните девојки NERVO! NERVO е дуо веќе добро познато за армијата …

Повеќе »

Samsung и upday ја лансираат апликацијата Jaxon за eспорт вести

Samsung и upday заеднички ја лансираат апликацијата Jaxon, сосема нова апликација за eспорт вести. Апликацијата им ги презентира на еспорт фановите најновите вести од еспортот и гејмингот поврзани со League of Legends, Dota 2, Fortnite, CS: GO и Valorant и други познати наслови. Jaxon е веќе достапна за преземање од …

Повеќе »

АЛАРМ фест 2021 – Македонија сака, може и има музика!

Македонија сака, Македонија може и Македонија има музика за тридневен стадионски фестивал! Од 31.07 до 02.08 на стадионот Билјанини Извори во Охрид за прв пат во историјата на независна Македонија големиот национален празник Илинден ќе го прославиме со повеќе од 100 македонски музички артисти. АЛАРМ фест со цел да ги …

Повеќе »

Фановите бесни на Ситeл : Името му е Серкан, а не Ерхан!

Најновата романтична комедија “Немирно лето” започна со емитување на ТВ Сител и уште од самите најави, успеа да привлече внимание особено кај женската публика која го “бендиса” главниот машки лик. Но, она што не “бендиса” публиката која е добро запознаена со турски серии е името на протагонистот, онака како што …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!