Дневни Архиви: 10/07/2021 | 17:43

Македонската традиција, песна и кујна во новото шоу „Везилка“ на Алфа

Нова семејна неделна емисија на националната телевизија Алфа. „Везилка“ е новиот проект на Алфа телевизија кој ќе го врати духот на традицијата и обичаите и ќе приреди уживање за сите сетила. Нашиот фолклор, најубавите песни и највкусните јадења на едно место. Ќе ги посетиме сите краишта на Македонија и ќе …

Повеќе »

Видео | Кој е нејзиниот порок, ни открива Тамара во новата песна со спот

Нашата популарна пејачка Тамара Тодевска со нова интересна соработка со Урбан Рекордс. Тамара на Јутуб каналот на Урбан Рекордс ја промовираше новата песна и видео записот за “Порок”. До соработка дојде по одлуката на Тамара спотот да го изработи и реализира режисерскиот тим на Урбан Рекордс. Песната е во нејзин …

Повеќе »

ТВ 24 со летна реприза на американската акција за тимот на „Скорпион“

Од вторник до недела во 22.30 часот, ТВ 24 ќе ја репризира “Scorpion” – американска серија создадена од Ник Сантора за CBS и емитувана на американската мрежа во 4 сезони од 2014.та до 2018.та година. Минатава сезона премиерно беше емитувана и кај нас на ТВ 24, а сега повторно со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!