Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нова документарна емисија за Скопје секој ден на Телма и Алсат

Нова документарна емисија за Скопје секој ден на Телма и Алсат

Почитувани Скопјани,

пред нас е нов ден. Слшпнете ја оваа приказна за Скопје, градот на нашиот живот. Ова е емисија за сите Скопјани, оние кои се дојденци во #Скопје, млади, возрасни, стари, па и за оние сѐ уште неродените.

Секој си има свои размисли за овој град. Секое време си носи свои спомени и тие секојдневно се испреплетуваат во нашето Скопје. Секој од нас на свој начин е врзан за својот град.

Скопје е вечно! Скопје АЛЕ-АЛЕ! Нова документарна емисија за скопските згоди и незгоди секој ден на Телма и Алсат.

​Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

Американската серија „80-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман …

error: Содржината е заштитена!