Дневни Архиви: 14/07/2021 | 23:23

Авалон ја носи Данијела Мартиновиќ на концерти во Охрид и Битола

По долго време, патиштата помеѓу Данијела Мартиновиќ и Авалон Продукција повторно се споија ова лето. Со цел на што поразлична и поширока публика да се пружи задоволство, Авалон се одлучија да ја донесат навистина квалитетната, интересна и секогаш возбудлива Данијела Мартиновиќ во античките театри во Охрид и во Битола на …

Повеќе »

Видeo | Никола Зацески ја преработи безвремената „Лихнида“ на Ефто

После повеќе месечна работа, во етер е новиот сингл на Никола Зацески, преработка на прекрасната песна “Лихнида” на Ефто Пупиновски. “Длабоко од моето срце и душа произлезе инспирацијата за овој проект, а особено ми е драгоцен бидејќи и јас ќе дадам мал допринос во збогатувањето на нашиот мозаик на македонски …

Повеќе »

Започнува „Надеж“, нова потресна драма на Канал 5 во 21 часот

Таа е мајка. Таа е една силна жена. Таа е жена султанија, чиј живот се менува по киднапирањето на нејзината ќеркичка. Од тој момент, за Зејнеп не преостанува ништо друго освен да ја започне бурната потрага по нејзиното најмило, овојпат потпомогната од детективот Синан. Зејнеп живееше среќен живот со нејзиниот …

Повеќе »

Летна Sci Fi забава во јули на FilmBox

Научно- фантастичниот роман на Х.Г. Велс, „Војна на световите“ првпат беше објавен како серијал во списанието „Пирсон“ во Велика Британија и во списанието „Космополитен“ во САД во 1897 година. Во романот се опишани детали за катастрофален конфликт помеѓу луѓето и „Марсовците“. Овој роман се смета за класика на жанрот научна …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!