Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Со МРТ 1 ќе го истражиме дивиот свет на Латинска Америка

Со МРТ 1 ќе го истражиме дивиот свет на Латинска Америка

Преку прекрасни пејсажи и извонредни приказни за животните и луѓето што живеат таму, оваа документарна серија ни ги прикажува најисконските и најдраматични локации во Латинска Америка.

Прошетајте преку планинските врвови и вулкански падини на Андите; истражете ги ветровитите рамнини на пустината Патагонија; патувајте во преплавените шуми на Амазон и поминете низ гигантските мочуришта на Венецуела, бидејќи оваа прекрасна серија ве носи токму таму – во дивиот свет на Латинска Америка.

Оваа и следната седмица бидете на МРТ 1 и уживајте во новата документарна серија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!