Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Петок, 22 часот, Канал 5 – финале на „Никогаш не е доцна”

Видео | Петок, 22 часот, Канал 5 – финале на „Никогаш не е доцна”

Ова е првата и единствена шоу програма во регионот, која што им дава шанса на оние кои мислат дека за почеток на кариера е предоцна. Ова е натпревар на ветерани (+45 год.) со неодоливи животни приказни и неостварени соништа…И токму денес, петок, 25ти јуни дојде крајот и на оваа сезона на “Никогаш не е доцна”.

Веднаш по модерната интригантна серија “Лузни” вечерва на Канал 5 следува последното издание од шоуто на најдобрите возрасни таленти. Последно но за оваа, шестта сезона.

И сето тоа за крај зачинето со неодоливиот хумор на авторот на емисијата, Жика Јакшиќ и маестралната професионалност на Драгана Катиќ, Александар Софрониевиќ и Саша Милошевиќ Маре.

Спектакуларна завршница на “Никад није касно”, вечерва на Канал 5.

10 финалисти во борба за победа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

error: Содржината е заштитена!