Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Додека се дома, децата повторно ќе уживаат во „Дајте музика“ на МТВ

Додека се дома, децата повторно ќе уживаат во „Дајте музика“ на МТВ

Низ триесет епизоди, исполнети со музика, забава, дружење, перипетии, интриги, задоволства и незадоволства, ќе се забавуваме повторно со згодите на Јован, Филип, Тео, Наташа, Саша, Кики и многу други деца, на возраст од 6 до 11 години.

Популарното детско шоу од деведесетите „Дајте Музика“ минатата година создаде нова revival верзија со која Македонската телевизија им понуди на децата нова содржина за забава и едукација.

Овој период, додека децата се дома, МТВ нуди повторна шанса за уживање во авантурите на јунаците од Старо Маало. Гледајте “Дајте музика” од понеделник до петок во 18.25 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детското шоу „Тинтири минтири“ продолжува со 4. сезона на Канал 5

Нова сезона на Тинтири Минтири Шоу започнува да се емитува на Канал 5 телевизија. Нови …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!