Почетна / МК Сцена / Видео | Лила се врати на музиката и сними дует со младиот Филип

Видео | Лила се врати на музиката и сними дует со младиот Филип

„Тешко мене без тебе“ е дует песната кои ја снимија водителката Лила Филиповска и младиот пејач Филип Пешевски.

Ова не е првпат Лила да завплови во музичките води. И пред околу 20 години, таа имаше свои соло песни и дуети со водителите Александар Блажевски и Мишко Барзов.

Филип е автор на музиката и текстот на новата песна, а аранжманот е на Роберт Билбилов.

За песната е реализран и видео спот во режија на „Томато продукција“. Во улога на продуцент, за првпат се јавува Зоран Василвски -Фаци.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Пајак со нова соработка и тоа со српскиот Еминем “Mic-MC” за “IDJ“

Клубската сцена се повеќе добива на популарност, а како најзаслужни за развојот на трап сцената …

error: Содржината е заштитена!