Почетна / ФОТО / Нова трансформација ПРЕД И ПОТОА во „Studio S“

Нова трансформација ПРЕД И ПОТОА во „Studio S“

 

Повторно нова трансформација во вашата омилена рубрика ПРЕД И ПОТОА. За комплетната трансформација се погрижи нашиот нов стилист Столе од „Studio S“.

 

 

Стилист: Столе од Studio S

Фотограф: Стефан Тренковски

Модел: Даниела Неделковска

 

Во оваа трансформација имаме модел со кратка коса па веруваме дека ќе им даде инспирација на девојките за својот нов имиџ. За комплетната трансформација, Даниела се препушти во вештите раце на нашиот стилист Столе кој одлично си ја заврши својата работа.

Целокупниот ефект се постигна со промена на бојата на косата која и даде дополнителен сјај, новата фризура како и шминката со која се заврши трансформацијата. Одличниот избор на бои кој го направи Столе и даде сосема нов атрактивен изгледа, а нашиот модел сега блеска со сета своја убавина.

 

Во продолжение имате фотографии кои ги направи Стефан Тренковски за време на трансформацијата.

 

{gallery}102012/predipotoa{/gallery}

 

Доколку ви се допадна промената, кликнете Like, а доколку сакате да бидете дел од наредната трансформација за рубриката ПРЕД И ПОТОА на нашиот портал, обратете се кај нашиот стилист Столе или кликнете  ТУКА.

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Валентин Николоски води вести на Сител како Славица Арсова

Мал гаф во вестите на ТВ Сител за малку смеа во овие тешки времиња. | …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!