Дневни Архиви: 06/02/2021 | 19:21

Без никаква најава, Алфа ја пушти српската емисија „Проводаџија“

Секој веќе знае дека некогаш било незамисливо двајца млади луѓе да се сретнат без помош на медијатор, популарно познат како стројник. Но во српските села, се уште има луѓе кои не може да си најдат сами животен партнер. Затоа е тука емисијата „Стројник“ што се емитува на српската ТВ „Хепи“, …

Повеќе »

Алфа репризира турски серии од А1 – по Лисјата, сега на ред и Шехерезад

Телевизија Алфа е канал кој има национална концесија. Цела Македонија има можност да ја следи оваа програма, но дали цела Македонија заслужува да гледа репризи на турски серии наместо премиерни содржини какви што емитуваат сите останати приватни национални ТВ куќи? Пред неколку месеци почнаа со реприза на “Кога лисјата паѓаат”, …

Повеќе »

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме во целост во продолжение : “Владата на Зоран Заев продолжува со нападите на независните медиуми ширејќи лажни вести, злоупотребувајќи ги институциите на државата, овој пат Управата за јавни приходи. Вчера на веб страницата на “Владата …

Повеќе »

Американската акциона комедија „Ноќ на игри“ саботно на МРТ 1

Во сабота, 6 февруари – филм на првиот канал на МРТ во 23 часот. Група пријатели традиционално имаат заеднички средби за да ги заборават секојдневните грижи и проблеми но, една вечер ќе ги смени нивните животи.Џејсон Бејтман и Рејчел Мекадамс ги глумат Макс и Ени чија вообичаена игра за парови …

Повеќе »

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма ТВ 06.02.2021 07:00 Teлма клуб – забавна емисија(р) 07:45 Телма клуб – продолжува 08:30 Метео 08:35 Телма Амбуланта – емисија за здравство (р) 09:20 Топшоп – Студио Модерна 09:50 Tелма клуб – забавна емисија(р) 10:35 …

Повеќе »

Шпанската мелодрама „Велвет“ по трет пат се емитува на Телма

Дека се работи за една од најквалитетните светски продукции, нема дилема. Но, дали една национална телевизија треба да си дозволи во тек на сезона да емитува повторно реприза на веќе прикажана серија? Тоа го прави Телма, која уште еднаш реши да ја репризира шпанската драма за модната куќа “Велвет”. Секоја …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!