Дневни Архиви: 27/02/2021 | 11:53

Нова трауматична сцена во „Ангели“ – мајката си го удави бебето во леген

Турската телевизиска сапуница “Ангели” не престанува да изненадува со трауматични и морбидни моменти. Последните сцени емитувани на Сител телевизија ги шокираа повторно гледачите, кои не можеа да поверуваат во она што гледаат. Ангелите беа сведоци на уште една трагедија во нивните животи. Братчето на една од девојките го немаше во …

Повеќе »

Подарок од Баерн Минхен за Мусала, нов договор и повисока плата

Склучување нов договор со важност до 2026 година и годишна плата од пет милиони евра, му предложи денеска европскиот првак Баерн Минхен на својот млад играч за врска Џамал Мусала, по повод неговиот 18-ти роденден, објави весникот „Билд“. Мусала во вторникот стана најмлад стрелец на Баерн во Лигата на шампиони, …

Повеќе »

Прочитајте нешто повеќе за негативецот од „Ќерката на амбасадорот“

Актерот Ерхан Алпај, кој го гледаме во улога на негативец во турската хит серија „Ќерката на амбасадорот“, ќе остане запаметен zaжжза верните гледачи на турските серии и по улогата во „Карасевда“ каде повторно колешка на сцената му беше Неслихан Атагул (Наре). Ерхан Алпај е роден на 24 април 1985 година …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!