Дневни Архиви: 04/02/2021 | 12:34

Која телевизија реши да ја рециклира најуспешната серија на А1 ?

“1001 ноќ” е првата турска надсинхронизирана серија, емитувана во Македонија, која постигна неповторлива гледаност и незапаметена популарност, носејќи се рамо до рамо со мега хитовите “Касандра” и “Клон”. Новелата остана запаметена по главните актери Онур и Шехерезад, но особено се сеќаваме на неа и по уникатните актерски доајени кои ги …

Повеќе »

По две емитувања на ТВ 24, комедијата „Гранд“ сега и на локалните

Повторно репризи на руски емитувани серии на МТМ и останатите регионални телевизии ширум земјава. По Благороднички, Бригада, Кум, Хотел Русија, следна во редот репризи е руската хумористична серија за “Хотелот Гранд”, чии две сезони беа претходно два пати емитувани на ТВ 24. На скопска МТМ ќе се емитува секоја сабота …

Повеќе »

Филхармонија со „Фанфари за еден пријател“, посветен на маестро Ѓумар

Филхармонија денеска ќе го одржи концертот „Фанфари за еден пријател“ посветен на маестро Саша Николовски-Ѓумар (1966-2017) со почеток во 20 часот. Диригент на концертот е Габриел Бебешелеа, а програмата содржи дела од Копланд, Дика, Гуно, Шмит, Штраус и  македонскиот композитор Ангел Спироски. На концертот „Фанфари за еден пријател“ ќе се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!