Дневни Архиви: 13/02/2021 | 23:32

„Визита“ од сега во 10 часот наутро, а „Мојот најдобар рецепт“ во 11.30

И во новите емисии на „Визита”, најдобрите лекари од Македонија и регионот доаѓаат да ги сослушаат здравствените проблеми на гледачите и да ги споделат своите искуства, совети и најновите трендови и решенија што официјалната медицина ги нуди. Емисијата „Визита“ со Билјана Дебарлиева, од понеделник до четврток од сега во 10 …

Повеќе »

Турските ѕвезди ќе готват во „Кујната на Арда“, ново дневно шоу на Канал 5

Од понеделник до петок по вестите во 15 часот ќе се емитува ново кулинарско шоу на Канал 5. “Кујната на Арда” е дневна емисија во која ќе ги следите сите марифети што може да ги направи готвачот Арда во неговата кујна. Деликатеси во интересно руво и забава со едноставниот и …

Повеќе »

Слатката комедија за „Малата Каја“ – попладне во 16.20 часот на Канал 5

Нова попладневна серија за релаксација по работните обврски. Романтична комедија за двајца млади кои ќе ги спои една слатка и невина душа, една вистинска мала умница. “Малата Каја” ќе се емитува на Канал 5 од понеделник до петок во 16.20 часот, а репризата е навечер по “Браќата” околу полноќ. Ова …

Повеќе »

Кинеска акција и провокативна приказна викендов на Телма

сабота (13.02.2021), 19.15 часот – “Кунг фу јога” Легендата вели оној кој го поседува „Окото на Шива“ го поседува светот. Двајца професори тргнуваат во авантура испреплетена со измами, шокантни откритија и жестока борба за древното богатство во кинеската авантура со Џеки Чен во главната улога. сабота (13.02.2021), 22.15 часот – …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!