Дневни Архиви: 12/02/2021 | 23:33

Историската драма за „Отоманската империја“ на Viasat History

1451 година. На 19-годишна возраст, Мехмед Втори станал Султан на Отоманската империја. Неговиот сон е ист како оној на неговиот татко, а тоа е да го освои Константинопол, легендарниот центар на Источното Римско Царство. Познатите турски актери од 15 февруари на кабловскиот Viasat History во историската серија на Нетфликс. Се …

Повеќе »

Со последниот лајв стрим, DJ Alexandar во топ 50 во Global Techno Chart

Dj Alexandar на единствената легална платформа за споделување на миксови “Mixcloud”, со аудиото од последниот “live stream” стигна до фантастичното 47мо место во категоријата Global Techno Chart и на 59то место категорија Global Deep House, со над 60 000 минути преслушување во првите седум дена. Овој одличен успех е уште …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!