Дневни Архиви: 01/02/2021 | 13:48

Петатта сезона од „Преспав“ повторно на МРТ, секој ден по 20.45 часот

Вашиот омилен ситком повторно на Македонската телевизија. Последната, петта сезона од популарната серија „Преспав“ од понеделник до петок на Прва, по вечерните емисии. Семејството Бузалевски ќе ги води уште еднап гледачите низ нови авантури, а старите членови на персоналот на пансионот ќе мора да се привикнат и на нови, уште …

Повеќе »

Почна снимањето на краткиот филм „Северен пол“ на Апчевска

Во отежнати услови со следење на Ковид-19 протоколите, на 26 јануари започна снимањето на краткиот филм „Северен пол“ по сценарио и режија на Марија Апчевска, во продукција на „Кино Око“, информира Агенцијата за филм. Главните улоги во филмот ги играат Антонија Белезелкоска и Лука Митев. Директор на фотографија е Владимир …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!