Дневни Архиви: 28/02/2021 | 23:34

Барање на Охрид СОС да се престане со деструкција за реконструкција

Активисти на Граѓанската иницијатива Охрид SOS со барање за повлекување на одлуката за сечење на дрвореди во Охрид. Во продолжение прочитајте го целото барање на Охрид SOS : ” Општина Охрид за утре (понеделник, 1.3 2021 година) најави СЕЧЕЊЕ НА ЦЕЛИОТ ДРВОРЕД долж улицата „Јане Сандански” поради наводна реконструкција! Ова …

Повеќе »

„Зад стоговите сено“ – филм за грчко-македонската културна соработка

Изнаоѓање на една заедничка нишка и зближување на народи кои живеат на различни територии, како и продлабочување на соработката е идејата на најновиот филм „Зад сноповите сено“, кој е во грчко-германско-македонско копродукција. Најголемиот дел од овој филм се снимаше во јануари во Грција, а деновиве се снимаше и на локациите …

Повеќе »

Видео | Кристијан се пласираше во 5. круг на Гранд со песна од Тоше

Во последната емисија на „Звезда Гранда“, емитувана вчеравечер (27.02.2021), видовме фантастичен дуел помеѓу нашиот Кристијан Марковски (25) од Гевгелија, чиј ментор беше Јелена Карлеуша и кандидатот на Марија Шерифовиќ, Садик Хасановиќ (19) од Сребреник. Кристијан ги отпеа песните „Остани“ од Горан Каран и „Кој ти ги гризе образите“ од Тоше …

Повеќе »

Тони Михајловски се враќа со познатото „Опуштено“, но сега на Алфа

Популарното забавно шоу “Опуштено” се враќа на малите екрани, по неколку години пауза. Емисијата стекна голема популарност особено меѓу младите гледачи, а се емитуваше најпрвин на Сител, потоа на А1 и на МРТ 1. Сега, по пет години пауза, шоуто со поинаков концепт се враќа на телевизија Алфа. Секој петок …

Повеќе »

Алфа ќе ја репризира Шехерезад во ударен термин од 20 часот

“1001 ноќ” е турска романтична теленовела која со голем успех се прикажуваше во латиноамериканските земји, во Кувајт, Романија, Бугарија, Азербејџан, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Чешка и Словачка, а во Македонија забележа незапаметена гледаност, достигнувајќи го успехот на “Касандра” и “Клон”. Шехерезад ги урна сите рекорди во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!