Дневни Архиви: 23/02/2021 | 23:28

Дали ќе се урива дел од охридското архитектонско наследство?

Во продолжение, соопштение од Активисти на Граѓанската иницијатива Охрид SOS, кое ви го пренесуваме во целост: “Викендов, наш член поминувајќи покрај ресторанот и дискотека „Парк” забележал дека се изнесува инвентарот па запрашал некој од луѓето што се случува. Добил одговор дека објектот ќе се руши а на негово место ќе …

Повеќе »

По полноќ на Сител ќе ја гледате 7. сезона од акцијата за „Чикаго ПД“

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител ја следиме новата, седма сезона од познатата американска полициска серија. “Чикаго ПД” е серија за луѓето кои ќе стават се на коцка за да би служеле на законот. На NBC се емитува од 2014та година во досега осум сезони и е …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!