Почетна / Филм / Американската акциона комедија „Ноќ на игри“ саботно на МРТ 1

Американската акциона комедија „Ноќ на игри“ саботно на МРТ 1

Во сабота, 6 февруари – филм на првиот канал на МРТ во 23 часот.

Група пријатели традиционално имаат заеднички средби за да ги заборават секојдневните грижи и проблеми но, една вечер ќе ги смени нивните животи.Џејсон Бејтман и Рејчел Мекадамс ги глумат Макс и Ени чија вообичаена игра за парови станува поинтересна кога Брукс, харизматичниот брат на Макс прави забава на која треба да откријат едно мистериозно убиство.

За таа цел тој поканува лажни силеџии и сојузни агенти. Кога Брукс исчезнува, тоа е само дел од играта. Следуваат неверојатни настани со многу пресврти, менување на сојузници и смртоносни улоги.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Кинотечен месечник“ од 1977 до 1987 година објавен во дигитална верзија

На сајтот „www.kinoteka.mk“ деновиве се објавени дигитални верзии на изданијата „Кинотечен месечник“, кои излегуваа од …

error: Содржината е заштитена!