Дневни Архиви: 24/02/2021 | 15:19

Семејната американска драма „Девојките Гилмор“ наскоро на МРТ 1

Конечно нешто ново на каналите на Македонската телевизија. Светски познатата американска драмедија “Gilmore girls” наскоро на МРТ. Емоции, семејни проблеми и хармонија во односите меѓу мајката и ќерката следуваат за гледачите на МТВ. Лорен Грем и Алексис Бледел се главните улоги во серијата која оригинално се емитуваше на каналот Ворнер …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!