Дневни Архиви: 05/02/2021 | 10:58

Во Јапонија отворена првата гостилница за луѓе што се сами со чашката

Во Јапонија, поточно во градот Хакодате е отворена првата гостилница за луѓе што претпочитаат да бидат сами со себе и со чашката… Повеќето кафулиња во Јапонија се наменети за групни посети – друштво или колеги. Луѓето кои претпочитаат само ладно пиво, на пр., сега ќе имаат свое место за да …

Повеќе »

Битолскиот Музеј промовира десет видеа на знаковен јазик

Завод и Музеј-Битола промовира 10 нови видеозаписи на знаковен јазик од постојаната поставка на таа национална установа. Станува збор за проект со наслов „Ние во Музеј“, поддржан од Министерството за култура. –Новите десет видеа со знаковен јазик се од големо значење, а тоа го констатираа и присутните ученици и професор …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!