Почетна / Забава / Македонскиот крал на трубата вечерва на Пиво Фест ќе ја свири Despacito

Македонскиот крал на трубата вечерва на Пиво Фест ќе ја свири Despacito

 

Прилепчани и останатите гости на Пиво Фест вчеравечер уживаа во музиката на Елена Велевска, Анабела и Харис Џиновиќ. Она што беше чудно за публиката е одлуката на Велевска да пее плејбек.

 

 

Таа ги отпеа своите хитови па сцената и ја отстапи на Анабела која ја вжешти атмосферата со старите хитови на Faunky G, а танчерките кои ја придружуваа предизвикаа дополнителни овации. Како што и очекувавме, Харис Џиновиќ беше ѕвезда на вечерта, неговите хитови создадоа една голема кафана на отворено, публиката буквално полуде.

 

 

 

 

Вечерва на сцената се очекуваат Тајфата и Димитар Андоновски, Оркестарот на Џамбо Агушев и Северина. Агушев најави дека ќе го отсвири мегапопуларниот латино хит „Despacito“.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!