Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Без никаква најава, Алфа ја пушти српската емисија „Проводаџија“

Без никаква најава, Алфа ја пушти српската емисија „Проводаџија“

Секој веќе знае дека некогаш било незамисливо двајца млади луѓе да се сретнат без помош на медијатор, популарно познат како стројник.

Но во српските села, се уште има луѓе кои не може да си најдат сами животен партнер. Затоа е тука емисијата „Стројник“ што се емитува на српската ТВ „Хепи“, а сега и кај нас на Алфа, од понеделник до петок во 19.30 часот. Риалити емисија од типот на Брак на невидено, Менувам жена, Живот на село итн.

Во желбата да се најде сродна душа и да се создаде семејство, стројниците ќе помогнат за да се поврзат двајца што не се знаат. Домаќините, користејќи свои методи, игри и тестови, им помагаат на момчињата да ги запознаат девојките што е можно подобро и со тоа да го направат вистинскиот животен избор.

Оваа риалити емисија е полна со смеа и добро расположение, а што е најважно, им помага на младите да ги реализираат своите желби и да ги насочат кон посакуваната цел, во потрага по љубовта.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!