Дневни Архиви: 08/02/2021 | 11:32

Дали овојпат Сител ја укина грчката серија „Бруско“ засекогаш?

Започна летото 2019 година во централен, прајмтајм термин. По 40 епизоди, серијата ја снема од малите екрани за веќе по една година, во втората половина на 2020 година да се врати во попладневен термин надсинхронизирана на македонски јазик. Ни така не издржа долго, па по неколку седмици емитување, Сител ја …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!