Дневни Архиви: 25/02/2021 | 23:05

Инспектори ќе ги казнуваат несовесните посетители во Скопје ЗОО

Од овој викенд, службите на Инспекторатот на град Скопје ќе ги казнуваат несовесните посетители кои ќе хранат и вознемируваат животни во Скопје Зоо. Санкционирани ќе бидат и оние кои ќе фрлаат отпадоци во живеалиштата на животните и по патеките. Под мотото „Подарете љубов, а не храна“ ја започнуваме кампањата за …

Повеќе »

Јилдиз фати корона додека снимањата на „Забрането“ не стопираат

Популарната скандалозна драма “Забрането јаболко” продолжува со интензивни снимања и наредниот период. Неизвесно е дали поради големиот успех, серијата ќе оди и во следна сезона. По појавата на општа слабост и симптоми на инфекција, актерката која ја толкува улогата на Јилдиз направила тест, чиј резултат бил позитивен. Таа во моментов …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!