Почетна / Сапуници / Канал 5 со „Малата Каја“ ќе нѐ внесе во светот на детската смеа и џагор

Канал 5 со „Малата Каја“ ќе нѐ внесе во светот на детската смеа и џагор

Нова романтична комедија следува на Канал 5. Серијата за “Малата Каја” ќе нѐ внесе во свет на една невина и мала душа, која желно ќе го очекува денот да ја запознае својата мајка.

А тој свет го измислил никој друг, туку нејзиниот татко. За само една насмевка на нејзиното лице, таткото е подготвен да стори сѐ, макар и да измисли една мала слатка лага.

На Канал 5 телевизија започнува приказната за “Малата Каја”, девојчето кое ќе ги развесели зимските денови и ќе внесе смеа, топлина и радост кај сите оние кои ќе ја засакаат.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа ќе ја репризира Шехерезад во ударен термин од 20 часот

“1001 ноќ” е турска романтична теленовела која со голем успех се прикажуваше во латиноамериканските земји, …

error: Содржината е заштитена!