Почетна / Серии / Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox Life

Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox Life

Од сега ќе имате ексклузивна можност да следите и објава за сите серии кои ги прикажува популарниот Фокс Лајф, со откупени права за македонскиот аудиториум. Епизодите се однесуваат до недела (16 јули 2020):

 

СИТЕ ГО САКААТ РЕЈМОНД – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок (по две епизоди)
15:15 ( премиера ), 03:15 и 06:45 ( реприза )
Продукција : Warner Bros. Studios – CBS, САД, 1996-2005
Број на епизоди : 18 / 22

ДОКТОРКА ВО АЛАБАМА – 2. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
17:00 ( премиера ), 23:50 и 08.25 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – The CW, 2011-2015
Број на епизоди : 20 / 22

СПЕЦИЈАЛИЗАНТ – 2. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок (по две епизоди)
18:00 ( премиера ), 09:15 ( реприза )
Продукција : 20th Century Fox Television – FOX, САД, 2018-
Број на епизоди : 8 / 23

НОВ АМСТЕРДАМ – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
20:00 ( премиера ), 02:30 и 11:00 ( репризa )
Продукција : Pico Creek Productions – NBC, САД, 2018-
Број на епизоди : 6 / 22

МИЛИОН СИТНИЦИ – 2. сезона
Термини на емитување : понеделник – четврток
21:00 ( премиера ), 12:55 ( репризa )
Продукција : ABC Studios – ABC, САД, 2018-
Број на епизоди : 15 / 19

ДИНАСТИЈА– 2. сезона
Термини на емитување : понеделник
22:00 ( премиера ),
вторник во 12:00 и недела во 16:10 ( репризa )
Продукција : CBS Television Studios – The CW, САД, 2017-
Број на епизоди : 17 / 22

НЕКОИ НОВИ ИМИГРАНТИ – 6. сезона
Термини на емитување : вторник (по две епизоди)
22:00 ( премиера ),
среда во 12:00 и сабота во 19:00 ( репризa )
Продукција : 20th Century Fox television – ABC, САД, 2025-2020
Број на епизоди : 14 / 15

САМОХРАНИ РОДИТЕЛИ – 2. сезона
Термини на емитување : среда (две епизоди)
22:00 ( премиера ),
четврток во 12:00 и недела во 16:10 ( репризa )
Продукција : 20th Century Fox Television – ABC, САД, 2018-2020
Број на епизоди : 16 / 22

АМЕРИКАНСКА ДОМАЌИНКА – 4. сезона
Термини на емитување : четврток (две епизоди)
22:00 ( премиера ),
петок во 12:00 и недела во 19:00 ( репризa )
Продукција : ABC Studios – ABC, САД, 2018-
Број на епизоди : 18 / 20

ДОБРА НЕВОЛЈА – 2. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
22:55 ( премиера ), 07:30 и 16:10 ( реприза )
Продукција : ProdCo Original – Freeform, САД, 2019-
Број на епизоди : 9 / 18

ОВА СМЕ НИЕ – 3. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
00:45 ( премиера ), 04:00 ( реприза )
Продукција : 20th Century Fox television – NBC, САД, 2016-
Број на епизоди : 15 / 18

ШЕПОТ НА ДУХОВИ – 3. сезона
Термини на емитување : сабота – недела (по две епизоди)
22:00 ( премиера ), 06:45 и 14:20 ( реприза )
Продукција : ABC Studios – CBS, САД, 2005-2010
Број на епизоди : 16 / 18

КАКО ЈА ЗАПОЗНАВ МАЈКА ВИ – 6. сезона
Термини на емитување : сабота – недела (по четири епизоди)
23:50 ( премиера ), 04:20 и 10:10 ( репризи )
Продукција : 20th Century Fox television – CBS, САД, 2005-2014
Број на епизоди : 24/ 24

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!