Почетна / Спорт / МРТ ќе го прикажува Светското првенство во ракомет 2021

МРТ ќе го прикажува Светското првенство во ракомет 2021

Светското првенство во ракомет за мажи 2021 ќе се одржи во Египет од 13 до 31 јануари 2021 година. Ова ќе биде прво првенство во ракомет со 32 екипи наместо 24. Ова ќе биде трет шампионат каде домаќинот се наоѓа во Африка, втор во Египет и прв домаќин надвор од Европа од 2015. Данска ќе биде бранител на титулата откако за прв пат победи во 2019 година на домашен терен.

Засега е нејасно дали и со колку публика би се играле натпреварите. Во продолжение, погледнете ги групите и подгответе се за ракомет. Ексклузивно на МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Колумбос ја освои титулата во северноамериканската лига МЛС

Фудбалерите на Колумбос Кру ја освоија титулата во Северноамериканската професионална лига (МЛС), совладувајќи го синоќа …

error: Содржината е заштитена!