Почетна / Телевизија / Корисниците на Телекабел разочарани – укината е ХРТ 1

Корисниците на Телекабел разочарани – укината е ХРТ 1

Почитувани корисници,
Ве известуваме дека се исклучени два канали од нашата понуда поради тоа што ЗАМП кој е застапник за ХРТ1 и РАИУНО за Македонија, не успеал навреме да ги обнови договорите со ХРТ1 и РАИУНО.
Каналите се исклучени од сите оператори.
Засега замена за ХРТ1 е РТС1, а за РАИУНО е Здрава ТВ.
За сите понатамошни информации ќе бидете благовремено известени.
Ви благодариме на разборањето.

Со вакво известување, кабловскиот оператор Телекабел се обрати до своите корисници на социјалните мрежи. Лавина реакции по известувањето. Гледачите се незадоволни што се укинува една од најдобрите балкански телевизии која беше пример за државна телевизија која емитираше квалитетна програма за сечиј вкус.
Хрватската државна телевизија беше една од ексклузивитетите на Телекабел по што се двоеше од конкурентите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

error: Содржината е заштитена!