Почетна / Сапуници / Последни епизоди од психолошката драма „Мојот дом“ на Сител

Последни епизоди од психолошката драма „Мојот дом“ на Сител

Оваа седмица на Сител телевизија проследете ги последните епизоди од турската драма “Мојот дом”. Конечен крај за негативците и трошка надеж за среќа за вашата хероина.

Нов живот за Зејнеп за нови надежи или повторно паѓање во бездната на судбината?

Ќе успее ли девојката да ги надмине сите стравови, стресови и товари на минатото за да може сигурна и среќна да продолжи понатаму?

Оваа вистинита приказна е посветена на сите оние кои се соочиле со трауми од минатото и чие пронаоѓање на самите себе следело низ тежок и трнлив пат во животот.

Нејасен страв без очигледен надворешен повод, но вкоренети внатрешни причини, голем стрес и загриженост, длабока депресија и желба да се припаѓа некаде се појави кои може само со голема волја и уште поголема поддршка да се надминат.

Ќе успеaт ли Зејнеп и Ѓулбин да го надминат сето ова, гледаме во последните продолженија од “Мојот дом” на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Одблиску со Јованка и Елена од „Балканска приказна“

Серијата која во моментов се прикажува на Сител со нејзините последни епизоди, предизвика голем интерес …

error: Содржината е заштитена!